Vadlīnijas videonovērošanas kameru izvēlē

posted in: Videonovērošana | 0

Ja kādreiz esiet meklējis un pētījis iespējamos videonovērošanas kameru modeļus savām vajadzībām vai vienkārši intereses pēc, tad droši vien būsiet saskāries ar desmitiem dažādu ražotāju, desmitiem dažādiem modeļiem un to modifikācijām ar atšķirīgiem parametriem un cenām …un nereti ar piebildi “vadošais ražotājs pasaulē” ?

Videonovērošanas kameru un serveru piedāvājums tiešām ir liels, kas padara izvēli ļoti grūtu.

Piedāvājam dažas atziņas jeb lietas, kurām, mūsuprāt, būtu jāpievērš uzmanība videonovērošanas sistēmas iegādē un kuras varētu palīdzēt izveidot sev kritērijus pēc kā izvēlēties vienu vai otru iekārtu:

  1. Lētāks iespējams ir dārgāks

Centieties iegādāties vērtīgāko jeb labāko Jūsu vai Jūsu biznesa budžeta iespēju ietvaros. Ir prātīgi investēt labas kvalitātes nelielā sākuma līmeņa sistēmā, ko vēlāk iespējams paplašināt gan kameru skaita ziņā, gan funkcionalitātes ziņā, nekā iegādāties pirmo apšaubāmas izcelsmes aprīkojumu, kas patiesībā nemaz nepildīs plānoto uzdevumu, nenodrošinās sistēmas paplašināšanas iespējas un nāksies samierināties ar to kā ir, vai arī būs nepieciešams iegādāties vēl vienu citu sistēmu.

  1. Pārbaudiet garantijas, servisa un izcelsmes informāciju

Ja Jūsu mērķis ir eksperimentēt ar dažādiem lētākiem “gadžetiem”, tad e-bay vai tml vietnes iespējams būs piemērota vieta, kur atrast iekārtas, taču jārēķinas, ka, esot jebkāda veida problēmai, Jums visdrīzāk nebūs reāla palīdzība. Diemžēl līdzīgi riski pastāv arī dažos lokālajos internetveikalos, kas realitātē nespēj sniegt pilnu servisu. Noskaidrojiet kā darbojas iekārtu garantija, vai un kāds ir pieejams serviss un pēcpārdošanas atbalsts.

  1. Izvēlieties kameru tipu (tehnoloģiju)

Šobrīd ir izplatīti trīs videonovērošanas iekārtu kameru tipi – analogās kameras, kuras jaunos projektos praktiski vairs netiek izmantotas, high definition (HD) analogās kameras un ip (internet protocol) kameras, kas uzskatāmas par tehnoloģiski atīstītākajām kamerām. Negribas teikt, ka kāda no nosauktajām tehnoloģijām ir sliktāka – vienkārši katrai vajadzībai būs labāk piemērota viena vai otra sistēma atkarībā no projekta lieluma, funkcionalitātes un budžeta iespējām. Ieteiktu izvērtēt ne tikai šī brīža vajadzību, bet iespējamo vajadzību nākotnē – ja iespējams radīsies vajadzība pēc kā vairāk, tad neliela papildus investīcija šobrīd var ietaupīt būtiskus atkārtotus izdevumus nākotnē.

Analogās kameras piedāvā zemas izšķirtspējas bildi, taču tās ir ļoti lētas, kas ir lielākā to priekšrocība, HD analogā kamera piedāvā augstākas izšķirtspējas bildi, kas jau tuvojas ip kameru iespējām, taču tās ir mazāk elastīgas no dažādiem tai pieslēgšanās un monitoringa veidiem. IP kameras piedāvā augstas izsķirtspējas bildi, ko, pateicoties dažāda veida kompresijas iespējām, var salīdzinoši ērti pārsūtīt dažādās datu pārraides vidēs.

  1. Ko Jūs vēlieties redzēt

Vai vēlieties redzēt iebrauktuvi vairākus desmitus metru attālumā vai ieeju pie ārdurvīm? Mēs bieži sagaidām no kameras to pašu optisko perspektīvu, ko redz cilvēks, taču vairumā gadījumu tā nav. Plaša redzes leņķa kameras ar augstu izšķirtspēju ir salīdzinoši dārgas un iespējams Jums tās pat nav vajadzīgas.

  1. Apzināt papildus apgaismojuma nepieciešamību

Videonovērošanas kameras var ierakstīt krāsainā režīmā dienas laikā, taču nakti, ja vien nav nodrošināts pietiekošs papildus apgaismojums, pārslēdzas melnbaltā režīmā tādējādi nodrošinot augstāku bildes kvalitāti. Būtu vēlams nodrošināt papildus apgaismojumu – piemēram LED (baltās gaismas jeb cilvēkam redzamās gaismas) prožektori nodrošinās to, ka kamera fiksēs arī tādu svarīgu informāciju kā krāsas (auto krāsa, iebrucēja drēbes u.tml.), savukārt infrasarkanās gaismas prožektori būs neuzkrītoši (cilvēka acij infrasarkanā gaisma nav redzama) un kameras ierakstīs detalizētu bildi melnbaltā režīmā.

Vairums kameru labā apgaismojumā rādīs līdzīgi labu bildi, taču lielākā atšķirība vienmēr novērojama pasliktinoties apgaismojumam – jūtīgām kamerām papildus apgaismojuma neesamība nav tik kritiska (tās var izmantot kādu atstarojošu gaismu vai, piemēram, mēness gaismu), taču pilnīga tumsā jeb kā pie mums tautā saka “piķa melnumā” tā neko nerādīs.

  1. Izvēlēties labāko kameras uzstādīšanas pozīciju.

Izvēle, kur likt kameru, lielā mērā atkarīga no mājas un teritorijas plānojuma. Parasti viena kamera tiek uzstādīta ieejas durvju vai vārtu tuvumā tā, lai piefiksētu visus ienākošos cilvēkus vai iebraucošos auto. Tālāk tiek sekots lai nosegtu potenciāli bīstamās zonas – papildus ieejas durvis, āra terases, logi, atsevišķi stāvošas svarīgas būves vai mantas.

  1. Apzināt vēlamo saskarsnes veidu ar sistēmu.

Runājot par ip kamerām, tās sniedz ļoti plašas iespējas kā izbūvēt sistēmu tā, lai varētu glabāt un monitorēt video datus Jums ērtākā veidā – video ieraksts uz vietas objektā, attālināti vai iespējams “mākoņos”, pieslēgšanās sistēmai caur lokālu monitoru, datoru vai mobilo ierīci, atrodoties uz vietas vai esot tālu prom.

  1. Jautājiet padomu profesionāļiem

Nebaidieties izklausīties nezinošs, jo runa tomēr ir par Jūsu un Jūsu mantas drošību un galu galā – mēs katrs esam speciālists savā jomā. Augstāk minētās lietas ir tas, ko vispirms pašam vai sadarbībā ar nozares speciālistiem vajadzētu pārdomāt, pirms izvēlēties iekārtas un risinājumu. Bez minētajām lietām ir virkne apstākļu un sistēmas iespēju, kas būtu jāņem vērā, ja gribiet sev lieliski funkcionējošu videonovērošanas sistēmu.